Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kameneI když se řekne „na co údržba, čištění a ochrana kamene", vždyť je tvrdý a odolný. Ale není to pravda, kámen jako každý jiný materiál podléhá okolním vlivům, které na něj působí. Proto je potřeba provádět údržbu, ochranu a čištění přírodního a zejména umělého kamene.

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 1

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 2

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 3

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 4

Údržba, ochrana a čištění kamene podle typu a odolnosti

Dříve než si vybereme, jaký kámen chceme použít do svého interiéru nebo exteriéru, měli bychom se zamyslet nad tím, jaké okolní vlivy na něj budou působit a s jakými látkami přijde do styku /kyseliny, mastnoty, oleje, barviva… /. Zjistit si, zda můžeme použít kámen umělý nebo přírodní, má-li to být tvrdý či postačuje měkký typ kamene. Na základě těchto informací teprve vybíráme z široké škály kamene.

S tím to vším Vám rádi poradíme i telefonicky na tel. č. +420 725 969 561 nebo na emailu dvorak@kamenictvi-dvorak.cz, popř. přímo při návštěvě našeho kamenictví. Zde si můžete prohlédnout bohatou nabídku kamene a jeho kresby. Dovážíme kámen z celého světa a máme jeden z nejširších sortimentů kamene v ČR.

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 5

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 6

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 7

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 8

Odolnost, údržba a ochrana kamene proti kyselinám

Namátkou uvádíme odolnost proti kyselinám, kterými nemusí být myšleny pouze klasické kyseliny, ale i kyseliny v ovoci, ve víně popř. kyseliny obsažené v některých čisticích prostředcích. Z tohoto důvodu je potřeba dát na údržbu a ochranu kamene velký pozor a důraz právě právě v místech, kde hrozí častější kontakt s kyselinami.

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene

Pokud chceme, aby nám veškeré doplňky z přírodního nebo umělého kamene dlouho a bezproblémově sloužily, měli bychom dělat u kamene několik druhů údržby, ochrany a čištění. Tato údržba je s menšími odchylkami stejná u všech druhů kamene. Postupně se na našem webu budeme všem typům věnovat, nyní alespoň v rychlosti základní informace.

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 9.jpg

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 10

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 11

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 12

Prvotní a základní čištění kamene

Základní úvodní vyčištění, odstranění cementových skrvn, prachu a nečistot před prvním použitím nebo umístěním kamenného výrobku.

Ošetření kamene jako ochrana před povětrnostními vlivy

Chrání kámen před vznikem skvrn od vody, tuku a oleje. Může, ale i nemusí, zvýraznit kresbu kamene. Existují i voděodolné přípravky.

Běžné čištění a údržba

Běžná každodenní údržba kamene jak umělého, tak přírodního, odstraňování nečistot a skvrn vzniklých používáním. Odstranění skvrn okamžitě po vzniku.

Leštění a údržba lesklých povrchů kamene

U lesklých povrchů kamene je vhodné jednou za čas obnovit a oživit lesk kamenných ploch. Provádí se snadno a efektivně leštícími přípravky. Po použití se kámen leskne jako před prvním použitím.

Speciální čištění a údržba kamene

Jedná se o speciální čištění a údržbu kamenných ploch například skvrn od vosku, pečetního vosku, starších skvrn od olejů, tuků a kyselin. Do tohoto typu údržby a čištění kamene patří povrchová úprava kamene, která zaručuje nezávadnost kamene vůči styku s potravinami.

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 13

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 14

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 15

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 16

Prostředky pro údržbu, čištění a ochranu přírodního i umělého kamene

Na trhu je několik značek chemických přípravků, které se používají pro údržbu, čištění a ochranu kamene. Po odzkoušení některých z nich našim zákazníkům doporučujeme a běžně máme v našem kamenictví na prodej produkty firmy AKEMI.

Pokud potřebujete poradit, jaký prostředek použít na váš typ kamenného materiálu či vyřešit jiný problém, rádi Vám poradíme. Současně Vám požadovaný výrobek zašleme dobírkou.

Dotazy a objednávky rádi vyřídíme na tel. č. +420 725 969 561 nebo na emailu dvorak@kamenictvi-dvorak.cz, popř. při osobní návštěvě přímo v našem kamenictví v Telči. Přijeďte si prohlédnout krásné historické město Telč a současně se u nás informujte nebo si objednejte výrobky z přírodního kamene s výběrem barev a dekorů z celého světa.

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 17

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 18

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 19

Údržba, ochrana a čištění přírodního a umělého kamene, Kamenictví Telč 20


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.