Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hranaté kamenné urny - HIT roku 2020

Hranaté kamenné urny - HIT roku 2020Datum konání:
29.10.2020

Kamenné urny, zpracování a prodej kamene, Kamenictví Dvořák Telč Stále víc a víc našich zákazníků dává přednost kamenné urně před plastovou nebo kovovou. Velký zájem je o hranaté kamenné urny.

Kamenná urna nebo urnový obal?

Jaký je vlastně rozdíl mezi urnou a urnovým obalem? Běžně se používá pojem urna a při tom jde vlastně o urnový obal. Urna je nádoba ve které je popel zesnulého a urnový obal je právě ta ozdobná nádoba, vyrobená z různých materiálů, do které se urna s popelem vloží. Ale běžné je, že všichni používají místo pojmu urnový obal běžnější, kratší a zažitý pojem urna. Můžeme u toho zůstat i my. To jen pro vysvětlenou.

Hranaté nebo kulaté kamenné urny?

Již několik roků je stále větší a větší zájem právě o kamenné urny. V loňském roce 2019 jsme začali vyrábět hranaté, čtvercové kamenné urny a ty hned poptávkou převýšily ty klasické kulaté. Ale i klasické kulaté kamenné urny si naši zákazníci objednávají a mají svoji krásu. Můžete si je vybrat  v deseti barevných provedeních.

Hranaté kamenné urny

Hranaté kamenné urny působí majestátně, mohutněji a jsou elegantnější. Nabízíme je v několika barevných provedeních od bílých, vyrobených z bílého Kamenné urny, zpracování a prodej kamene, Kamenictví Dvořák Telč mramoru, přes červené, cihlové, šedé a hnědé až po úplně černé vyrobené z černé žuly. Všechny si je můžete vybrat a prohlédnout v našem e-shopu ekamenictvi-dvorak.cz v sekci kamenné urny hranaté. 

Nápisy a výzdoba na kamenné urny

Na kulaté i hranaté kamenné urny podle požadavku zákazníka vyrobíme téměř libovolný text, ornament nebo podobiznu / s ohledem na velikost a tvar textu a grafiky/.  Čitelnější a přehlednější je většinou text na hladké rovné stěně hranaté kamenné urny, ale i na kulatou kamennou urnu dokážeme vytvořit nádherné ornamenty a texty včetně dat narození a úmrtí.
Písmo a grafika, ornamenty na urně mohou být v přírodní barvě kamene / pouze vypískované a nebo můžeme písmo a ornament zvýraznit barevně, nejčastěji se používá bílé, stříbrné nebo zlacené písmo.

Písmo a ornamenty na kamenné urny si sami vyberete

S výběrem typů písma, případně vzorů a ornamentů  vám rádi pomůžeme. V našem kamenictví máme vzorníky jak s typy písma, tak se smutečními motivy. Dáme vám prostor k tomu, aby jste si oboje v klidu prohlédli a vybrali. Několik vzorů písma a smutečních motivů najdete i  na tomto webu v sekci vzorníky. Na kamenné urny je možné také vyrobit podobiznu zesnulého podle dodané fotografie. 
Bližší informace o možnosti výzdoby kamenné urny, o cenách a termínech výroby ochotně získáte  přímo v našem kamenictví v Telči nebo na našich telefonních číslech +420 567 223 840 , +420 602 559 853 popřípadě dvorak@kamenictvi-dvorak.cz .

Vyberte si kamennou urnu podle vašich představ na našem e-shopu www.ekamenictvi-dvorak.cz  v sekci kamenné urny.

Kamenné urny, zpracování a prodej kamene, Kamenictví Dvořák Telč Kamenné urny, zpracování a prodej kamene, Kamenictví Dvořák Telč Kamenné urny, zpracování a prodej kamene, Kamenictví Dvořák Telč


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.