Kategorie a aktuality
Úvodní stránka » Vzorník přírodního kamene

Vzorník kamenů

Kámen je přírodní materiál různorodého složení, vzniklý různými přírodními procesy. Proto je pro něj typická nejen široká škála barev a vzorů na řezu, ale též i jistá variabilita uvnitř jednotlivých druhů kamene. Dokonce i na deskách řezaných z jednoho bloku vytěženého kamene se kresba může postupně mírně měnit a lišit. Citlivější na tyto změny jsou kameny s fládrovanou či vlnitou kresbou, málo proměnlivé jsou kameny s kresbou zrnitou a stejnoměrně skvrnitou.

Při výběru typu kamene, podle jeho zamýšleného určení, příhlížejte k míře jeho možné proměnlivosti, která je na jedné straně krásná a nezaměnitelně originální, na druhé straně však může poněkud zkomplikovat například skládání více kamenných dílů k sobě.

Také je dobré přihlédnout k druhu kamene podle jeho původu, vzniku. Nejtvrdší a nejodolnější používané materiály patří k žulám. Elegantní, ale měkčí, a například pro kuchyňské linky či podobná silně zátěžová místa méně vhodné, jsou mramory a travertiny. Nejměkčí, nejméně soudržné a pouze pro některé okrasné účely vhodné jsou pískovce .

Nebudete-li si vědět rady ani po prohlídce našich stránek, nezoufejte, při osobní návštěvě určitě pro Vaše představy a požadavky najdeme vhodné řešení.

Vzorníky jednotlivých druhů přírodního kamene:

Po kliknutí na obrázek nebo odkaz pod ním si prohlédněte vzorníky jednotlivých druhů přírodního kamene z naší nabídky:

Pískovce

Mramory a travertiny

Žuly a granity

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Kolik je 2+3?

Váš dotaz: